Parchowo Herb Parchowo Logo
img
Gmina Parchowo
img21-11-2017
imgImieniny: Janusza, Marii, Reginy

img
img25-08-2017 r img Wsparcie dla przedsiębiorstw po nawałnicy

Poszkodowani w wyniku nawałnicy z dnia 11/12.08 br. przedsiębiorcy zatrudniający do 50 osób z terenu gmin Parchowo i Studzienice, mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki, które z inicjatywy Marszałka Województwa Pomorskiego uruchomił Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Ponadto wszystkie firmy poszkodowane mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pomoc rzeczową.   

 

Urząd Marszałkowski w Gdańsku jest głównym udziałowcem PFP i to w jego imieniu Fundusz koordynuje zbieranie informacji na temat poszkodowanych firm, a także uruchomił pulę 1 mln zł na preferencyjne pożyczki na odtworzenie majątku, infrastruktury i wyposażenia przedsiębiorstwa. O wsparcie mogą ubiegać się mikro i małe przedsiębiorstwa, a więc te, które zatrudniają maksymalnie do 50 pracowników. Do obsługi poszkodowanych przedsiębiorstw z obszarów dotkniętych skutkami żywiołu delegowany będzie Doradca Klienta, który w razie zgłoszeń będzie pełnił dyżury na terenie gmin lub bezpośrednio u poszkodowanych udzieli bezpłatnie informacji w zakresie możliwości wsparcia i skompletowania niezbędnej dokumentacji. Fundusz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych z wnioskowaniem o pożyczkę, jej przyznaniem czy szybszą spłatą. Podstawowe parametry pożyczki przedstawiono poniżej w załączniku, natomiast osoby zainteresowane tym narzędziem proszone są o bezpośredni kontakt z Panią Joanną Protasiewicz – Dyrektorką Działu Mikrofinansowania, tel. 607 457 107, e-mail: jprotasiewicz@pfp.gda.pl.

Na powyższy kontakt mogą się ponadto zgłaszać wszystkie firmy poszkodowane w wyniku nawałnicy niezainteresowane pożyczką, a bardziej pomocą o charakterze rzeczowo-usługowym. Jak mówi Pan Adam Mikołajczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski chce zebrać informację na temat skali szkód wśród przedsiębiorców i związanych z nimi potrzeb. Samorząd głównie przy dużym zaangażowaniu organizacji Pracodawcy Pomorza znalazł już bowiem przedsiębiorstwa skłonne do przekazania pomocy rzeczowej na odbudowę firm np. w postaci materiałów budowlanych. Pomoc może również dotyczyć opieki nad poszkodowanymi, choćby w postaci pomocy w znalezieniu usługodawców, którzy na korzystnych warunkach wykonają prace przy naprawie i odbudowie majątku przedsiębiorstw. Wszystkie przedsiębiorstwa poszkodowane, a potrzebujące wsparcia proszone są więc o zgłaszanie się na powyższy kontakt.


Informacja dotycząca wsparcia w formie pożyczki pomorskich przedsiębiorców z obszarów poszkodowanych w wyniku działania żywiołu

 

Gmina Parchowo ul. Krótka 2, 77-124 Parchowo, tel. (059) 821 48 00, fax. (059) 821 48 01, gmina@parchowo.pl