Parchowo Herb Parchowo Logo
img
Gmina Parchowo
img19-10-2017
imgImieniny: Michaliny, Michała, Piotra

img
img06-10-2009 r img Odbył się Festyn Sołecki w Soszycy

W sobotę, 03 października w Soszycy odbył się Festyn Sołecki połączony z X Jesiennym Rajdem Automobilklubu Morskiego w Gdyni – Szlakiem Doliny Słupi.

Pomimo mało zachęcającej pogody na boisku sołeckim zebrała się dość liczna grupa amatorów sportu i miłośników starych samochodów.

 

W rozstawionych namiotach można było za darmo skosztować, bardzo smacznych, wypieków miejscowych gospodyń wypić gorącą herbatę lub kawę.


Program imprezy przewidywał liczne konkursy i zawody sportowe, organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych w postaci jazdy kładami, trampolin oraz licznych zabaw i konkursów z nagrodami.

Około godziny 10-tej odbył się start do kolejnego odcinka rajdu, a po jego zakończeniu wszyscy obecni mogli wziąć udział w głosowaniu najatrakcyjniejszy pojazd.


I miejsce zajęła „poczciwa” Warszawa z 1958r, ślicznie utrzymana przez właściciela i szczycąca się oryginalnym silnikiem.


Na drugim miejscu uplasował się milicyjny radiowóz na bazie Fiata 125p, a na trzecim kabriolet Mercedesa z 1981r. Właściciel zwycięskiego pojazdu otrzymał pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Parchowo, a pozostali uczestnicy nagrody książkowe i gadżety reklamowe.

Po pokazie gaszenia płonącego pojazdu przygotowanego przez OSP Parchowo rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do 23.30.

Mieszkańcy tego najmniejszego i najmłodszego sołectwa po raz kolejny pokazali, że potrafią się zorganizować, skutecznie działać i wyśmienicie bawić.

Gmina Parchowo ul. Krótka 2, 77-124 Parchowo, tel. (059) 821 48 00, fax. (059) 821 48 01, gmina@parchowo.pl