Parchowo Herb Parchowo Logo
img
Gmina Parchowo
img21-11-2017
imgImieniny: Janusza, Marii, Reginy

img
img31-08-2009 r img II festyn dożynkowy w Nakli

 

 

II festyn dożynkowy w Nakli

29 sierpnia 2009R.

 

II festyn dożynkowy w Nakli rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna celebrowana przez ks. Proboszcza Stefana Flisikowskiego, w czasie której poświęcono chleb upieczony z maki z tegorocznych zbiorów oraz wieńce wykonane przez mieszkańców sołectwa Sylczno,  Grabowo, Nakla oraz rejon kolędowy Wygoda, Zajączki i Zdroje.

Następnie korowód dożynkowy w asyście orkiestry dętej przeszedł na boisko sołeckie, położone w centrum wsi. Wszystkich mieszkańców sołectwa oraz licznie przybyłych gości powitali, prowadzący imprezę  Waldemar Jakubek i zaprzyjaźniony góral Alek Dziedzina. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Parchowo, będący mieszkańcem sołectwa.

 

W części artystycznej imprezy wystąpili:

-        Orkiestra Dęta OSP z  Lipusza;

-        Zespół Modraki z Parchowa;

-        Kapela góralska z Podhala;

-        Zespół kabaretowo – muzyczny DKD ze Słupska;

-        Lombelico del Mondo z Sochaczewa.

oraz konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru był pokaz gry na bębnach grupy Lombelico del Mondo z Sochaczewa, możliwość podziwiania okolicznej panoramy ze szczytu podnośnika Straży Pożarnej z Bytowa oraz liczne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Ok. godz. 21.00 odbyła się zabawa taneczna, która trwała do godzin porannych.

W czasie festynu wydano ponad 2000 darmowych porcji: grochówki, bigosu,  kiełbasek z grilla, ciasta, kawy i chleba ze smalcem oraz oscypków przywiezionych przez gości z gór.

Ta niewątpliwie udana impreza mogła się odbyć dzięki pracy i szczodrości mieszkańców sołectwa, ofiarności przedsiębiorców oraz dofinansowaniu Urząd Gminy Parchowo i Gminnego Ośrodka Kultury w Parchowie.

Galeria zdjęć


Gmina Parchowo ul. Krótka 2, 77-124 Parchowo, tel. (059) 821 48 00, fax. (059) 821 48 01, gmina@parchowo.pl