Parchowo Herb Parchowo Logo
img
Gmina Parchowo
img21-11-2017
imgImieniny: Janusza, Marii, Reginy

img
img31-01-2017 r img Spotkanie kadry kierowniczej OSP Parchowo i FF Amt Friesack

Pod koniec stycznia w naszej gminie gościła 4–osobowa delegacja strażaków z  Friesack. Opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Strażackich przyjechali do Parchowa, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla młodzieży z Friesack i z Parchowa. Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren – Glien w pobliżu Friesack

Już piętnasty raz w dniach 19 – 26 lipca  18–osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym. Cornelia Klitzke  zapewniła, że oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzież będzie miała czas na relaks i zwiedzanie.

 

Na początku sierpnia młodzi strażacy z Friesack po raz dziesiąty będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Parchowie, gdzie wraz z parchowską młodzieżą lepiej poznają tajniki naszego pożarnictwa, kaszubską gościnność, kulturę i tradycje. Będą mieli okazję zwiedzić najlepiej wyposażoną jednostkę OSP w woj. pomorskim oraz inne ciekawe miejsca znajdujące się na Kaszubach. Z okazji rocznicy obozu organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, ale nie będziemy zdradzać szczegółów.

ET

Gmina Parchowo ul. Krótka 2, 77-124 Parchowo, tel. (059) 821 48 00, fax. (059) 821 48 01, gmina@parchowo.pl